Eratostenes był starożytnym greckim matematykiem, który żył w III wieku p.n.e. Jako pierwszy człowiek na świecie dokonał pomiaru średnicy Ziemi. Jego metoda polegała na tym, że mierzył różnice w czasie, w jakim słońce świeciło w różnych miejscach na Ziemi. Na podstawie tych pomiarów szacował, że średnica Ziemi wynosi około 7500 km. Jego metoda była bardzo dokładna i jest uznawana za jedną z najdokładniejszych metod pomiaru średnicy Ziemi.

W Jaki Sposób Eratostenes Dokonał Pomiaru Ziemi

Eratostenes był wybitnym greckim matematykiem, astronomem i geografem, który jako pierwszy dokonał pomiaru obwodu Ziemi. Wykorzystał do tego celu dwa miejsca w Egipcie, z których wiedział, że są od siebie oddalone o 7°. Zmierzył odległość pomiędzy nimi i wyliczył, że obwód Ziemi wynosi 250 000 stadiów, czyli ok. 40 000 kilometrów. Jego pomiar został zweryfikowany i uznany za bardzo dokładny. Jego odkrycie było niezwykle ważne w dziejach ludzkości i pozwoliło wyjaśnić wiele zagadek, których nie mogli rozwiązać poprzedni uczeni.

Eratostenes i jego pomiar ziemi – metoda, którą zastosował.

Sekret Eratostenesa: W Jaki Sposób Dokonał Pomiaru Ziemi.

Eratostenes był jednym z najbardziej znanych starożytnych naukowców, który wykorzystał fizykę i matematykę, aby dokonać pomiaru Ziemi. Jego metoda składała się z kilku etapów, z których każdy był dość ważny dla ostatecznego rezultatu.

Pierwszy etap polegał na odkryciu różnicy położenia Słońca w dwóch różnych miejscach. Eratostenes wybrał do tego celu dwa miasta w Egipcie: Syene i Aleksandrię. W mieście Syene, w dniu letniego przesilenia słońce było widoczne w swoim najwyższym punkcie, a w Aleksandrii nie. Z tego Eratostenes wyciągnął Wniosek

Czytaj więcej  Oryginalna Zupa Na Imprezę - Nie Przegap!

By Salomea Symanska

Salomea Symaska jest ekspertem od urody. Jest autorką strony artistyl.pl, która oferuje porady i wskazówki dotyczące pielęgnacji i stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *